Konsolidacja przed giełdą

Mariusz Zielke
21-05-2004, 00:00

Wola Info, warszawska firma IT, konsoliduje spółki zależne. To kolejny krok w drodze na giełdowy parkiet.

Wola Info, średniej wielkości warszawska firma IT, kończy porządkowanie własnych struktur przed podjęciem kroków w kierunku wejścia na giełdę. Na początku czerwca walne Woli ma zaakceptować wchłonięcie dwóch spółek zależnych (Wola Net i Wola Inwest) oraz podniesienie kapitału (z 1,4 mln zł do 2,2 mln zł).

Patrząc na innych

— Jeżeli będziemy wchodzić na giełdę, chcemy to zrobić jako jedna firma z uporządkowaną strukturą — tłumaczy Piotr Majcherkiewicz, prezes Woli Info.

Kiedy mógłby nastąpić giełdowy debiut spółki? Prezes uważa, że najwcześniej w I połowie 2005 r. Spółka uważnie przygląda się debiutom innych firm IT i od ich sukcesów warunkuje własne kroki.

— W czerwcu zakończymy proces łączenia grupy w jedną firmę. Potem wybierzemy doradcę do opracowania strategii ruchów kapitałowych — mówi Piotr Majcherkiewicz.

Kapitał przydałby się spółce do podwyższenia potencjału finansowego w celu podniesienia zdolności realizacji dużych projektów oraz przejęć spółek niszowych i rozbudowania oferty.

— Zaproponujemy inwestorom dobry i szczegółowy plan wydania pieniędzy z emisji — deklaruje prezes Woli Info.

Wyniki w górę

Spółka po spadku przychodów w 2002 r. osiągnęła rok temu dobre wyniki finansowe. Obroty sięgnęły 132 mln zł (niespełna 100 mln zł w 2002 r.), zysk netto wyniósł 1,87 mln zł, a operacyjny 3,46 mln zł.

Z branży IT na giełdzie ostatnio zadebiutowały Betacom i Techmex. Obie spółki z sukcesem sprzedały akcje. Do wejścia na GPW szykuje się warszawski producent komputerów — NTT oraz rzeszowski Comp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Konsolidacja przed giełdą