Konsorcjum spółki Erbudu ma umowę z Legnicą

ISBNews
opublikowano: 03-03-2016, 19:57

Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia (PBDI), spółki zależnej Erbudu, zawarło z Gminą Legnica umowę o całkowitej wartości 48,65 mln zł netto, podał Erbud.

"Całkowita wartość umowy: 48 655 412,09 zł netto. Wartość zakresu realizowanego przez PBDI wynosi 25 161 813,94 zł netto" – czytamy w komunikacie.

Liderem konsorcjum jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych "MOSTY-Łódź". Termin zakończenia wykonania robót budowlanych i przekazanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie ustala się na 30 października 2017 roku, podano również.

Przedmiotem umowy jest wykonanie dokumentacji projektowej zmian, ewentualną optymalizację, wybudowanie, sfinansowanie i przekazanie do użytkowania budowy Zbiorczej Drogi Południowej na odcinku od ul. Jaworzyńskiej do al. Rzeczypospolitej w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa Zbiorczej Drogi Południowej w Legnicy - Etap II od ul. Wojska Polskiego do al. Rzeczypospolitej z budową mostu na rzece Kaczawie.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym  na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Spółka miała 1 692 mln zł skonsolidowanych przychodów w 2014 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu