Kontrahent stale monitorowany

opublikowano: 13-09-2017, 22:00

Grupa BIK uruchomiła usługi, dzięki którym firmy mogą kontrolować zadłużenie własne i swoich partnerów biznesowych.

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) ma nowe propozycje dla przedsiębiorców. Chodzi o pakiet usług, dzięki którym mogą oni zyskać dostęp online do historii kredytowej własnej oraz kontrahentów, a także na bieżąco kontrolować finanse. Rozwiązania zostały stworzone w technologii RWD, dzięki czemu wyświetlane produkty dostosowują się do urządzenia, z którego korzysta klient. Informacje można zatem przeglądać na ekranie komputera, tablecie oraz telefonie.

W skład oferty wchodzą raporty o danej firmie oraz kontrahencie, wskaźniki dotyczące własnego biznesu oraz partnera biznesowego, a także alerty. Raporty zawierają dane z instytucji finansowych o udzielonych kredytach i pożyczkach, a ponadto o spłacaniu zobowiązań. Można tam również znaleźć informacje gospodarcze z bazy biura BIG Info Monitor dotyczące płatności. Wskaźniki prezentują ogólną ocenę wypłacalności firmy, w trzystopniowej skali — od braku zaległości, poprzez opóźnienia nie dłuższe niż 30 dni, po sygnalizację, że dany podmiot jest dłużnikiem.

Natomiast alerty pozwalają przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, kontrolować sytuację finansową przedsiębiorstwa.Po ich aktywacji właściciel zostanie powiadomiony SMS-em i e-mailem w przypadkach, gdy w BIK pojawi się informacja o opóźnieniu w spłacie kredytu. Firma zostanie wpisana do rejestru dłużników albo będzie podjęta próba uzyskania kredytu. Produkty dostępne są pojedynczo lub w pakietach. I tak np. w ramach Pakietu Bezpieczna Firma do dyspozycji przez 12 miesięcy będzie sześć raportów o swojej firmie, alerty, wskaźniki oraz możliwość sprawdzania i monitorowania trzech kontrahentów. Inna propozycja to 12 raportów BIK Moja Firma oraz monitoring sześciu wybranych przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu