Kontrakty lekko w dół

MD
30-04-2012, 12:59

Kontrakty na główne indeksy amerykańskich rynków akcji minimalnie tracą, ok. 0,1 proc. w momencie pisania tego tekstu. Inwestorzy czekają na dane makro i kolejne raporty kwartalne spółek.

Ubiegły tydzień zakończył się na Wall Street wzrostami. S&P500 powrócił powyżej 1400 pkt. Głównym sprzymierzeńcem popytu były dobre wyniki kwartalne spółek. Spośród 269 spółek z S&P500, które opublikowały dotychczas raporty, wyniki 78 proc. okazały się lepsze niż oczekiwano. W tym tygodniu swoje osiągnięcia z minionego kwartału przedstawi 126 spółek. Publikowane za oceanem dane makro nie były ostatnio najlepsze, także piątkowy raport o PKB USA w pierwszym kwartale lekko rozczarował. W poniedziałek pojawią się dane o dochodach osobistych i wydatkach konsumenckich (14.30), a także PMI regionu Chicago (15.45). Amerykańskich inwestorów nie ucieszą pewnie doniesienia z Europy, gdzie oficjalnie potwierdzono, że gospodarka Hiszpanii jest kolejną, która doświadcza drugiego dna recesji. Do tego Standard & Poor’s obniżył ratingi 9 największych banków z tego kraju. Euro słabnie wobec dolara, indeks amerykańskiej waluty rośnie, co może mieć negatywne przełożenie na ceny surowców i towarów, a przez to powiązanych z nimi spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kontrakty lekko w dół