Kontrakty pokazują dalszy spadek Nasdaq

opublikowano: 25-02-2021, 13:48

Środowy optymizm inwestorów wygasł. Kontrakty sygnalizują dalszy odwrót inwestorów z rynku spółek technologicznych.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na średnią Dow Jones rósł o mniej niż 0,1 proc. Kontrakt na S&P500 spadał o 0,2 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 szedł w dół o 0,8 proc.

Dobre nastroje inwestorów spowodowane „gołębimi” deklaracjami szefa Fed zostały zgaszone dalszym wzrostem rentowności obligacji. W przypadku obligacji 10-letnich USA doszła ona przed czwartkową sesją do 1,45 proc. Nadal w oczekiwaniu na wzrost inflacji drożeją surowce. Cena miedzi sięgała w czwartek najwięcej od prawie 10 lat.

W handlu przedsesyjnym tanieją akcje m.in. Apple, Amazon, Microsoftu i Facebooka. Drożeją akcje banków, m.in. Citigroup, Goldman Sachs, JP Morgan i Morgan Stanley. Akcje Tesli tanieją po doniesieniach o wstrzymaniu produkcji auta Model 3 w fabryce we Fremont. Akcje GameStop, flagowej spółki spekulantów z Reddit, drożeją w handlu przedsesyjnym o ponad 50 proc. po tym jak zdrożały o ponad 100 proc. w środę.

Na nastroje inwestorów wpływ mogą mieć jeszcze dane makro, m.in. wskaźnik cen konsumpcji, PKB w czwartym kwartale i zamówienia na dobra trwałe w styczniu. Opublikowane zostaną także dane o tzw. nowych bezrobotnych. Rynek oczekuje, że ich liczba spadła do 838 tys. w ubiegłym tygodniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane