Kontrakty sygnalizują wzrosty na Wall Street

opublikowano: 02-08-2021, 13:54

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną m.in. dzięki rosnącej nadziei na kolejną stymulację fiskalną.

W niedzielę senatorzy obu partii przedstawili projekt ustawy, przewidującej inwestycje w infrastrukturę wartości 1 bln USD. Doniesienia poprawiły nastroje inwestorów i spowodowały wzrost w handlu przedsesyjnym cen akcji niektórych spółek, które mogą skorzystać z tak dużego programu. Drożeje m.in. Caterpillar, blue chip ze średniej Dow Jones, produkujący ciężki sprzęt budowlany. Na nastroje wpłyną mogą jeszcze publikowane w poniedziałek dane o aktywności amerykańskiego przemysłu w lipcu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Rosną ceny akcji spółek Moderna, Pfizer i BioNTech. The Financial Times napisał, że podwyższyły one ceny szczepionek na COVID-19 w ostatnim kwartale zawartym z Unią Europejską. Ponadto The Wall Street Journal napisał, że amerykański urząd żywności i leków (FDA) jest pod presją, aby dać szczepionkom firm pełną zgodę na stosowanie, co może stać się w niedługim czasie.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakt na Dow Jones rósł o 0,3 proc., a na S&P500 i Nasdaq 100 o 0,4 proc. Spadał indeks dolara. Rentowność obligacji USA lekko rosła, co wspierało wzrost cen akcji banków w handlu przedsesyjnym. Drożały m.in. JP Morgan i Goldman Sachs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane