Czytasz dzięki

Kontrakty zapowiadają wzrosty na Wall Street

opublikowano: 27-04-2020, 13:51

Wartość kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji rosną wraz z optymizmem inwestorów przekonanych o stopniowym otwieraniu gospodarki.

Wartość kontraktów na Dow Jones, S&P500 i Nasdaq rosła na ok. dwie godziny przez rozpoczęciem handlu o ok. 1 proc.

None
None

W niedzielę gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, powiedział, że stan planuje otwieranie fazami gospodarki. W pierwszej ma ruszyć budownictwo i przemysł. Poinformował również, że liczba hospitalizowanych z powodu koronawirusa spadała przez 14 dni, a liczba ofiar śmiertelnych jest najniższa od miesiąca.

- Różne stany zaczynają otwierać swoje gospodarki i łagodzić zasady dystansowania i zaczynamy mieć przebłyski tego jak będzie wyglądać nowa normalność – powiedział CNBC Marc Chaikin, szef Chaikin Analytics. – Największym ryzykiem dla rynku akcji jest przedwczesne otwarcie amerykańskiej gospodarki, które skutkowałoby wzrostem liczby przypadków Covid-19 i wymagałaby natychmiastowego odwrócenia działań ożywienia gospodarki i wyprowadzania jej ze śpiączki – dodał.

Najmocniej drożeją przed sesją akcje spółek, które mogą najmocniej skorzystać z otwarcia gospodarki, m.in. American Airlines, MGM Resorts i operatora wycieczkowców Carnival. Duży popyt jest także na akcje detalistów Gap i Kohl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc,com

Polecane