Kopernik w butelce

opublikowano: 26-04-2013, 00:00

Pomorska spółka wprowadziła na polski rynek nowe piwo — Kopernik. W taki sposób przyłącza się do obchodów roku wybitnego astronoma.

Rok 2013 został w województwie kujawsko-pomorskim oraz na Warmii i Mazurach ogłoszony rokiem Mikołaja Kopernika. Z tej okazji największy w Polsce regionalny browar z pomorskiego Bielkówka udostępnił smakoszom nad Wisłą nowy produkt nazwany na cześć wielkiego astronoma. Do tej pory Kopernik był piwem eksportowym, sprzedawanym tylko w Stanach Zjednoczonych i kilku krajach Unii Europejskiej. Teraz powstała jego nowa, limitowana edycja dla polskich konsumentów. Różni się ona od wersji eksportowej niższą zawartością ekstraktu i alkoholu. Nowa edycja pojawiła się na sklepowych półkach kilka dni temu. Browar Amber warzy piwo od 1994 r. Wprowadził na rynek wiele marek, m.in. Pszeniczniaka, Żywe, Koźlaka i Złote Lwy. Produkty pomorskich piwowarów oprócz rynku polskiego trafiają także m.in. do Skandynawii, Belgii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Eksport Ambera w ubiegłym roku wzrósł o ponad 10 proc. — w tym roku ten wskaźnik ma być utrzymany na podobnym poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu