Kopex zmodernizuje kopalnię w Indiach

Spółka podpisała wygaszony kontrakt na modernizację kopalni miedzi w Indiach. Kurs poszedł w górę.

Delegacja Kopeksu wczoraj wróciła z Indii. Z dobrymi informacjami. Zarząd Hindustan Copper zaaprobował ofertę konsorcjum z udziałem polskiejspółki na modernizację kopalni Rakha.

— Ten kontrakt był przyznany wcześniej Kopeksowi, ale został wygaszony. Doszło do jego wznowienia — tłumaczy Michał Wierzchowski z CC Group, reprezentującej Kopex. Oferta górniczej spółki została wybrana za najlepszą w sierpniu 2011 r. Wówczas nie doszło jednak do podpisania umowy.

Kopex miał, w konsorcjum z firmą India Resources, wykonać prace za 58 mln dolarów australijskich (według obecnego kursu 185 mln zł). Dzięki przebudowie indyjska kopalnia będzie mogła wydobywać 1,5 mln ton rudy rocznie. Po trzech kwartałach 2012 r. Kopex miał 1,49 mld zł przychodów, 102 mln zł EBIT oraz prawie 53 mln zł zysku netto.

Wyniki za IV kwartał będą opublikowane 1 marca. Spółka już poinformowała o aktualizacji odpisów związanych z gwarancjami wykonawczymi i rezerwami, co obniży wynik o około 30 mln zł. To spowodowało spadek notowań firmy. Wczoraj jednak jej akcjonariusze mieli powody do zadowolenia. Kurs wzrósł o 3,47 proc., do 14,90 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane