Korekta na Wall Street nie może złapać twardego dna

Notowania na giełdzie nowojorskiej stabilizują się na dzień przed kluczowym raportem z amerykańskiego rynku pracy.

W czwartkowym handlu za oceanem minimalnie zniżkują wszystkie główne indeksy. S&P500, Dow Jones oraz Nasdaq solidarnie tracą po niespełna 0,1 proc. Dla głównego wskaźnika oznacza to trzeci dzień zniżek z rzędu i pogłębienie trzytygodniowego minimum. Dane o wnioskach o nowe zasiłki dla bezrobotnych niespodziewanie wskazały na wzrost ich liczby do 274 tys. w skali roku. Kluczowy piątkowy odczyt z rynku pracy pokaże 200 tys. nowo utworzonych w kwietniu etatów, co oznaczałoby minimalny spadek w porównaniu z marcem, wynika z prognoz ekonomistów.

- Nastroje są dużo gorsze, niż można byłoby się spodziewać po tak znacznych zwyżkach od lutowego dołka. To normalne, że po tak dużym ruchu i przed rządowym raportem z rynku pracy obserwujemy konsolidację – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Charlie Bilello, szef działu analiz w firmie inwestycyjnej Pension Partners.

W stabilizację wpadły także indeksy ze Starego Kontynentu. Frankfucki DAX zyskał ćwierć proc., a paryski CAC40 zakończył handel 0,1 proc. pod kreską. Na 1,3-procentowym minusie zamknął się jednak warszawski WIG. Za oceanem o 4 proc. rosną notowania Kraft Heinz, po tym jak spółka poinformowała, że w zakończonym kwartale zysk przekroczył oczekiwania analityków. O ponad 2 proc. drożeją papiery Yahoo! Kontrolowana przez spółkę Alibaba zanotowała wyraźnie lepsze od prognoz przychody.

Wall Street
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane