Czytasz dzięki

Koronawirus infekuje filmowe premiery

opublikowano: 15-03-2020, 22:00

Wydłuża się lista filmów, których premiery są przekładane z powodu panującej na świecie epidemii koronawirusa — napisał portal „Japan Today”.

W tym tygodniu o opóźnieniu debiutu długo oczekiwanej dziecięcej produkcji poinformowało m.in. studio Walt Disney. Chodzi o film „Mulan”, który jest faworytem na tegorocznej liście rekordzistów box office. Premierę przełożyło też studio Universal Pictures, które jest w trakcie produkcji dziewiątego filmu z serii „Szybcy i wściekli” — „F9”. W ten sposób Hollywood włącza się w światowy trend „wstrzymywania oddechu” z powodu koronawirusa. W wielu krajach zamknięte są placówki kultury, w tym kina, co oznacza, że producenci nie będą mogli w najbliższym czasie liczyć na duże wpływy z biletów ani tym bardziej na oszałamiające statystyki związane z frekwencją podczas pierwszego tygodnia obecności nowych filmów w kinach. Premiera filmu „Mulan” w USA miała się odbyć 27 marca. W kwietniu natomiast planowane były kinowe debiuty jeszcze dwóch filmów Disneya — „The New Mutants” oraz „Antlers”. Oba również przełożono — o konkretnych datach studio poinformuje wkrótce. Premierę „F9” natomiast przełożono o rok — z maja na kwiecień przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane