Kościński: nie ma dziś powodów, by nowelizować budżet

  • PAP
opublikowano: 12-03-2020, 15:30

Nie ma dziś powodów, by nowelizować budżet, ocenił w czwartek minister finansów Tadeusz Kościński. Obserwujemy sytuację, a w budżecie są odpowiednie rezerwy, dodał.

Jak stwierdził Kościński na konferencji prasowej, z rezerw budżetowych wykorzystano 480 mln zł, by przekazać je „do odpowiednich jednostek”. Zauważył też, że na mocy specustawy jest możliwość przesuwania pieniędzy wewnątrz budżetu.

Minister ocenił również, że w tej chwili trudno prognozować, jakie efekty dla finansów publicznych będzie miała epidemia. Jak wskazał, w tej chwili np. gwałtownie skoczyła do góry sprzedaż niektórych artykułów, co przełoży się na większe wpływy z VAT. Podkreślił też, że ponieważ znaczna część społeczeństwa zostanie w domach, będą duże zakupy przez internet. Bardzo trudno obecnie zidentyfikować, kiedy i jak zmienią się wpływy podatkowe - ocenił minister. Ale na dzień dzisiejszy całe finanse publiczne są stabilne - zapewnił.

Tadeusz Kościński,
Fot. Marek Wiśniewski
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane