Kosmiczny maraton w Warszawie

opublikowano: 19-04-2016, 22:00

Stworzyć symulator portu kosmicznego, napisać grę ze scenariuszem w pozaziemskiej przestrzeni, zaprojektować rakietę, którą można wydrukować w drukarce 3D — takich zadań mogą się spodziewać uczestnicy maratonuprogramistyczno-naukowego NASA Space Apps Challenge w Warszawie. Impreza odbędzie się 23 i 24 kwietnia 2016 r. na Stadionie Narodowym. To jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. W tym roku rywalizować między sobą będą programiści, projektanci, graficy, inżynierowie, osoby zainteresowane astronautyką i badaniami kosmosu w 72 krajach. Hackathon będzie się odbywać jednocześnie w 193 miejscach. Polska do tego grona dołączy po raz pierwszy.

Jury lokalnych hackathonów wyłoni po dwóch zwycięzców. Z tej grupy eksperci NASA wybiorą 25 najlepszych pomysłów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do udziału w zmaganiach finałowych, organizowanych już w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane