Kouty - największy ośrodek narciarski na Morawach

DI
28-01-2011, 12:26

Nowy ośrodek Kouty w Jesionikach (około 44 km od Głuchołazów) to jedna z największych inwestycji tegorocznego sezonu zimowego w Czechach. Obecnie to największy ośrodek narciarski na Morawach.

Skansen Las Koutecki, fot. ski areal Kouty
Wyświetl galerię [1/2]

Skansen Las Koutecki, fot. ski areal Kouty

Narciarze znajdą w Koutach pierwszą w Czechach sześcioosobową kolejkę krzesełkową Doppelmayr o przepustowości 3200 osób na godzinę, cztery sztucznie zaśnieżane trasy zjazdowe o szerokości ponad 50 metrów (dwie mają długość ponad 2 km). Zjazdy nocne są możliwe w godzinach od 18 do 21. Od górnej stacji kolejki linowej prowadzą przygotowane trasy biegowe na wysokości 1100-1250 m.n.p.m. Jest także park narciarski dla dzieci, snowpark, szkółka narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego, kilka restauracji.
Do okolicznych atrakcji należy unikatowa elektrownia szczytowo-pompowa Dlouhé stráně z jeziorami na dwóch poziomach – jedno pod górą, drugie na szczycie, na wysokości 1360 m.n.p.m. Elektrownię uznano w 2005 r. za jedną z siedmiu największych atrakcji Republiki Czeskiej. Zimą górny zbiornik jest z powodów bezpieczeństwa zamknięty dla zwiedzających. Atrakcją nie tylko dla dzieci jest tutejszy skansen Las Koutecki, gdzie znajdują się sceny przedstawiające życie dawnych mieszkańców regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kouty - największy ośrodek narciarski na Morawach