KOV czeka na decyzje

GRA
opublikowano: 17-06-2013, 12:12

W czwartek akcjonariusze KOV, kontrolowanego przez Jana Kulczyka, oraz akcjonariusze Winstar, przejmowanej przez KOV kanadyjskiej spółki poszukiwawczo-wydobywczej, będą głosować uchwały zatwierdzające transakcję.

Zdaniem przedstawicieli KOV, prawdopodobieństwo uzyskania zgód od obu walnych zgromadzeń jest bardzo wysokie. W przypadku Winstara wymagana większość wynosi 66,6 proc. głosów obecnych na walnym, a już wiadomo, że 54 proc. całości kapitału będzie za, bo tyle mają podmioty (fundusze + menedżment), które podpisały wcześniej z KOV umowę inwestycyjną.

W przypadku KOV wymagana jest zwykła większość głosów, czyli 50 proc. + 1 głosów obecnych na walnym. A sam Kulczyk Investments ma blisko 50 proc. akcji spółki.

- Generalnie odbieramy pozytywne sygnały z rynku. Przejęcie Winstar pozwoli stworzyć spółkę o dwa razy większych rezerwach – podkreśla Jakub Korczak, wiceprezes KOV.

Po przejęciu Winstar KOV (pod nową nazwą Serinus Energy) będzie miał w portfelu aktywa na Ukrainie (stabilna baza rezerw, produkcji gazu i przepływów pieniężnych), w Tunezji (złoża ropy o dużym potencjale wydobywczym, już generujące przepływy pieniężne), w Brunei (wiercenia zaczną się na dniach) i w Rumunii (złoża mało rozpoznane, ale z potencjałem).

Można szacować, że będzie produkował 4,76 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie. I nadal wiercił. W ciągu 18 miesięcy zamierza wykonać 13 odwiertów wydobywczych i 9 poszukiwawczych.

Właśnie dopina finansowanie.

- Negocjujemy z EBOiR pożyczkę na 60 mln USD, która pomoże sfinansować prace w Tunezji – mówi Jakub Korczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / KOV czeka na decyzje