Kowalski na wakacjach

opublikowano: 13-08-2018, 22:00

66 proc. pracowników twierdzi, że w czasie urlopu umie oderwać się od pracy.

22 proc. zabiera z sobą laptopa i od czasu do czasu pracuje, a 12 proc. zdecydowanie nie potrafi uciec od służbowych obowiązków — wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń wśród 1083 osób. Dla 37 proc. respondentów urlop jest sposobem na regenerację, a dla 29 proc. — odpoczynkiem od codziennych zadań. Co trzeci Polak na letni wypoczynek przeznaczy w tym roku siedem dni, co czwarty — 10, a co piąty nigdzie nie wyjedzie. 35 proc. ankietowanych najchętniej urlopuje nad morzem, a 27 proc. — podróżując po kraju.

Jeździmy do miejsc atrakcyjnych turystycznie i oferujących lokalne rozrywki (odpowiednio 29 i 38 proc.). Ponad połowa, czy w Polsce, czy za granicą, sama organizuje sobie wakacje. 16 proc. uczestniczy w wyjeździe planowanym przez rodzinę lub przyjaciół. 43 proc. urlop traktuje jako czas szaleństw, co znajduje odzwierciedlenie w rosnącej popularności sportów ekstremalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy