Kraków zaprosił do basenów

  • Anna Pronińska
opublikowano: 30-08-2013, 00:00

Mimo kilku niepowodzeń miasto nie rezygnuje z formuły PPP. Rozpoczęło poszukiwania partnera do basenów.

Niedawno pisaliśmy o niepowodzeniu projektu mieszkań komunalnych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), które kosztem 92 mln zł miały powstać w Krakowie. Mimo dużego zainteresowania rynku miasto unieważniło postępowanie. Teraz jednak przymierza się w PPP do budowy Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Eisenberga. Postępowanie na wyłonienie wykonawcy ogłosił Zarząd Infrastruktury Sportowej (ZIS) w Krakowie, jednostka organizacyjna gminy.

— Prowadziliśmy analizy rynku i jest zainteresowanie inwestycją. Na pewno znaczenie będzie mieć atrakcyjna lokalizacja i renoma Krakowa. Liczymy na ciekawe oferty — mówi Przemysław Chwała, kierownik działu pozyskiwania funduszy unijnych w ZIS.

W ramach zadania mają być przywrócone funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe dawnego basenu Polfy. Mieszkańcy Krakowa i turyści mają zyskać całoroczny dostęp do nowoczesnej bazy rekreacyjnej z funkcjami sportowymi. Zamawiający zakłada też rewitalizację przestrzeni publicznej dzięki przywróceniu miejscu funkcji rekreacyjnych, sportowych i wypoczynkowych. Partner prywatny ma odpowiadać za zaprojektowanie, wykonanie i zarządzanie przedsięwzięciem przez określony czas. Ma je też sfinansować.

— Bierzemy pod uwagę możliwość dopłat do inwestycji,ale priorytetem jest to, by podmiot publiczny nie ponosił kosztów lub by były jak najmniejsze — mówi Przemysław Chwała.

Miasto nie podaje wartości przedsięwzięcia, bowiem partner prywatny będzie miał dużą dowolność w zaplanowaniu inwestycji. Firmy zainteresowane krakowskim postępowaniem mogą składać wnioski do 14 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu