Krakowski kompleks

AYA
29-01-2008, 00:00

Jedna z pierwszych w 2008 r. transakcji inwestycyjnych została zawarta w Krakowie. Jej przedmiotem był kompleks biurowy.

Jedna z pierwszych w 2008 r. transakcji inwestycyjnych została zawarta w Krakowie. Jej przedmiotem był kompleks biurowy.

Grupa Buma sprzedała za pośrednictwem agencji Colliers International obiekt biurowy Rondo Business Park. Nabywcą jest Credit Suisse Asset Management z siedzibą we Frankfurcie. Kupującego reprezentowała firma Knight Frank.

Rondo Business Park to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, o całkowitej powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. Inwestycja składa się z trzech budynków: czternastokondygnacyjnej wieży, trzykondygnacyjnego skrzydła oraz będącego w końcowej fazie realizacji pięciokondygnacyjnego budynku połącznego z wieżą. Lokalizacja Rondo Business Park zapewnia łatwy dojazd do centrum miasta. Obiekt przyciągnął wielu międzynarodowych najemców, takich jak: Capgemini, Statoil i ArcelorMittal.

Buma nie jest nowicjuszem na rynku. Rondo to druga inwestycja biurowa w Krakowie, którą grupa zrealizowała i sprzedała. Pierwszą z nich był kompleks biurowy Buma Square Business Park o powierzchni najmu 28 tys. mkw., ukończony i oddany do użytkowania ponad rok temu.

Grupa Buma

Jest zespołem firm realizujących inwestycje deweloperskie w zakresie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Firma prowadzi działalność od 1991 r. i dotychczas wybudowała ponad 1,6 tys. mieszkań, 250 domów jednorodzinnych oraz obiekty biurowe o powierzchni 50 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Krakowski kompleks