Kranówka dla biegaczy

Trwają przygotowania do X jubileuszowego Półmaratonu Dąbrowskiego, którego start już w niedzielę 9 kwietnia.

Do zawodów przygotowują się też Dąbrowskie Wodociągi, które już po raz trzeci na trasie instalują punkty poboru wody… z kranu. Nic dziwnego — jakość wody z kranu jest tak wysoka, że z powodzeniem zastępuje na zawodach wodę butelkowaną. W tym kierunku podążają też kolejne miasta. To, co dwa lata było niemal sensacją w Polsce, już nie zaskakuje.

Wodę na maraton w Poznaniu dostarcza Aquanet, a półmaraton w Raciborzu zaopatruje ZWiK. W X Półmaratonie Dąbrowski ArcelorMittal Poland i w imprezach towarzyszących wystartuje około 1700 zawodników. Dąbrowskie Wodociągi zapewnią uczestnikom biegu i kibicom wodę do picia, która będzie podawana na starcie, w wyznaczonych miejscach na trasie i na mecie. Dodatkowo firma jako oficjalny partner imprezy zapewni wszystkim uczestnikom bidony na wodę.

Woda z kranu pojawi się także dzień wcześniej, w sobotę, podczas Biegu Skrzata, czyli biegowej zabawy dla najmłodszych (od maluchów po licealistów). Organizatorzy liczą na rekordową frekwencję. W ubiegłym roku wystartowało aż 1150 dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Kranówka dla biegaczy