Kromka dla szefa PKO BP

ET
opublikowano: 22-02-2008, 00:00

Pracownicy banku chcą zasypać prezesa banku suchym chlebem. Żądają 1500 zł podwyżki.

Pracownicy banku chcą zasypać prezesa banku suchym chlebem. Żądają 1500 zł podwyżki.

Pracownicy PKP BP organizują protest. Zwołują się w internecie na założonym przez siebie forum w portalu gazeta.pl. Od kilkunastu dni toczy się na nim dyskusja na temat ogłoszenia strajku. Wczoraj, do godzin popołudniowych, za protestem opowiedziało się ponad 100 forumowiczów. Trudno powiedzieć, czy liczba głosujących oddaje rzeczywistą siłę niezadowolonych. Być może przekonamy się w przyszłym tygodniu, kiedy uczestnicy forum zamierzają przeprowadzić akcję protestacyjną, w oryginalny sposób zwracając uwagę na postulaty: 25 lutego każdy pracownik ma wysłać na adres zarządu kromkę suchego chleba.

Protest ma bowiem podłoże płacowe, choć nie tylko. Forumowicze domagają się natychmiastowej podwyżki wynagrodzeń o 1500 zł. Drugi postulat dotyczy „zbadania wszystkich sygnałów o mobbingu i wyciągnięcie konsekwencji służbowych co do mobberów” oraz zbadania przypadków dyskryminacji ze względu na płeć. Lista żądań obejmuje jeszcze poprawę warunków pracy, weryfikacji kompetencji osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi oraz wyrównania stawek pracowników wykonujących takie same obowiązki.

— Nie komentujemy postulatów anonimowych osób. Zarząd cały czas prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi w sprawie ustalenia wskaźnika wynagrodzeń w tym roku — mówi Tomasz Fill, rzecznik banku.

Forumowicze bojkotują jednak związki zawodowe, bo uważają, że nie reprezentują one interesów pracowników. Dlatego też próbują zorganizować nowy związek, który będzie stanowić ich reprezentację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane