KRRiT nie wyłoniła kandydatów na prezesa UKE

Polska Agencja Prasowa SA
20-04-2006, 16:20

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nie wyłoniła na czwartkowym posiedzeniu 3 kandydatów na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Punkt dotyczący tej kwestii został zdjęty z porządku obrad - poinformował PAP rzecznik Rady Tomasz Różański.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nie wyłoniła na czwartkowym posiedzeniu 3 kandydatów na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Punkt dotyczący tej kwestii został zdjęty z porządku obrad - poinformował PAP rzecznik Rady Tomasz Różański.

"Punkt dotyczący wyboru kandydatów wróci na jednym z najbliższych posiedzeń Rady" - powiedział Różański.

Do II etapu konkursu na kandydatów na prezesa UKE Rada zakwalifikowała: Tadeusza Dąbrowskiego, Ewę Gołębiowską, Jerzego Niespuja, Piotra Ogińskiego, Janusza Oleniacza, Włodzimierza Pałkę, Andrzeja Piotrkowskiego, Andrzeja Polaczkiewicza, Szymona Zioło. Na początku kwietnia br. Rada przeprowadziła z nimi rozmowy kwalifikacyjne.

Zgodnie z tzw. ustawą medialną, uchwaloną pod koniec grudnia 2005 roku, prezes UKE jest wybierany przez premiera spośród trzech kandydatów wyłonionych przez KRRiT.

Na początku marca br. Rada zdecydowała, że przeprowadzi otwarty konkurs na kandydatów na prezesa Urzędu. Członkowie Rady w głosowaniu wybiorą trzech kandydatów na prezesa UKE. Jeśli KRRiT nie zdoła wybrać trzech kandydatów, konkurs zostanie powtórzony.

Regulator rynku telekomunikacyjnego nie ma prezesa od połowy stycznia, czyli od dnia likwidacji Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty i powołania na jego miejsce UKE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / KRRiT nie wyłoniła kandydatów na prezesa UKE