KRRiT ogłosiła listę osób w II turze konkursu na prezesa UKE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-03-2006, 16:46

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała w piątek, które z biorących udział w konkursie naprezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) osób zostały zakwalifikowane do II etapu. Brakuje Anny Streżyńskiej, wiceminister transportu i budownictwa po prezesa UKE.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poinformowała w piątek, które z biorących udział w konkursie naprezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) osób zostały zakwalifikowane do II etapu. Brakuje Anny Streżyńskiej, wiceminister transportu i budownictwa po prezesa UKE.

    Jak wynika z komunikatu Rady są to: Tadeusz Dąbrowski, Ewa Gołębiowska, Jerzy Niespuj, Piotr Ogiński, Janusz Oleniacz, Włodzimierz Pałka, Andrzej Piotrkowski, Andrzej Polaczkiewicz, Szymon Zioło.

    "4 kwietnia 2006 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadzi z zainteresowanymi rozmowy kwalifikacyjne, które będą stanowiły podstawę do przeprowadzenia głosowania, w wyniku którego KRRiT wyłoni trzech kandydatów na prezesa UKE" - poinformowała Rada.

    W konkursie na kandydatów na prezesa UKE zgłoszono 25 ofert. Zgodnie z tzw. ustawą medialną, uchwaloną pod koniec grudnia 2005 roku, prezes UKE jest wybierany przez premiera spośród trzech kandydatów wyłonionych przez KRRiT.

    Na początku marca br. Rada zdecydowała, że przeprowadzi otwarty konkurs na kandydatów na prezesa Urzędu. Oferty złożone w konkursie zostaną ocenione, a wybrane osoby zaproszone będą na rozmowę kwalifikacyjną. Potem członkowie Rady w głosowaniu wybiorą trzech kandydatów na prezesa UKE. Jeśli KRRiT nie zdoła wybrać trzech kandydatów, konkurs zostanie powtórzony.

    Regulator rynku telekomunikacyjnego nie ma prezesa od połowy stycznia, czyli od dnia likwidacji Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty i powołania na jego miejsce UKE. To powoduje, że jego prace są paraliżowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / KRRiT ogłosiła listę osób w II turze konkursu na prezesa UKE