Krug remontował arterię Swarzędza

Marek Loos
16-07-2001, 00:00

Krug remontował arterię Swarzędza

W Swarzędzu został zakończony remont głównej arterii komunikacyjnej przecinającej miasto z północy na południe. Inwestycja kosztowała 4,4 mln zł. Wykonawcą była swarzędzka firma Budownictwo Drogowe Krug. Prace budowlane trwały ponad rok. Pieniądze na realizację pochodziły z miejskiego budżetu.

Zakończył się remont ulic Cieszkowskiego i Polnej w Swarzędzu. Tworzą one główną arterię komunikacyjne miasta przecinającą je z północy na południe. Długość przebudowywanego odcinka wyniosła ponad 1 km. Prace trwały rok i ich wartość wyniosła 4,4 mln zł.

Największa inwestycja

Była to największa tegoroczna inwestycja drogowa finansowana przez swarzędzki samorząd.

— Droga ta ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców południowych osiedli Swarzędza. Trasa łączy je ze sobą i umożliwia ich mieszkańcom sprawny dojazd do centrum miasta. Przed modernizacją była ona za wąska i nie miała przepustowości odpowiadających dzisiejszym potrzebom mieszkańców — mówi Iwo Nowak z Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Wykonawcą prac była firma Budownictwo Drogowe Krug.

BD Krug wygrało przetarg na modernizację ul. Cieszkowskiego i Polnej w czerwcu 2000 r., a weszła na plac budowy 7 lipca 2000 r. Przedsiębiorstwo BD Krug było gotowe zakończyć prace modernizacyjne jeszcze w 2000 r., ale władze Swarzędza chciały, by inwestycja była finansowana z budżetu ubiegłorocznego i tegorocznego, gdyż jednoroczny budżet miejski nie wytrzymałby tak dużego obciążenia.

— Najtrudniejszym elementem inwestycji było zorganizowanie objazdów, by budowa była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców miasta — twierdzi Tadeusz Krug, właściciel firmy BD Krug.

Wykonawca

Firma Krug istnieje od 1988 r. Jej właścicielem jest Tadeusz Krug. Przedsiębiorstwo zajmuje się budownictwem drogowym, robotami kanalizacyjnymi, ziemnymi oraz innymi, towarzyszącymi budowie dróg. Wykonuje inwestycje głównie na terenie Wielkopolski. Firma zatrudnia 72 osoby.

Obecnie BD Krug przebudowuje odcinek ul. Garbary w Poznaniu. Krug współpracuje m.in. z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu, urzędami miasta i gminy w Swarzędzu, Kórniku i Kostrzynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Krug remontował arterię Swarzędza