Kryzys dojechał do PKP Cargo

KAP
opublikowano: 21-05-2020, 16:10

Wyniki giełdowej spółki znacznie się pogorszyły. Czy na wsparcie z rządowych tarczy.

1,04 mld zł – takie przychody osiągnęła grupa PKP Cargo w pierwszym kwartale 2020 roku. To aż o 18 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2019. EBITDA wyniosła 90 mln zł (spadek o 65 proc. r/r), a EBIT był na minusie i sięgnął (-106 mln zł) wobec 87 mln w tym samym okresie roku ubiegłego.

– Przewoźnicy i eksperci oczekiwali w tym roku poprawy koniunktury na rynku kolejowym, co jednak nie nastąpiło z powodów, których nikt nie mógł przewidzieć. Koronawirus wywołał światowy kryzys gospodarczy i my, podobnie jak inne firmy kolejowe ponosimy tego skutki – podkreśla Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Grupa opracowuje wnioski, by skorzystać z zapisów już wdrażanych tarczy antykryzysowych dla przedsiębiorców. Eksperci podkreślają jednak, że rząd przedstawił program wsparcia głównie dla przewoźników pasażerskich. Apelują, by w kolejnej wersji pakietu pomocowego zaproponował także specjalne wsparcie dla firm transportowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane