Krzysztof Żyndul został wiceministrem skarbu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-03-2005, 19:28

Krzysztof Żyndul został nowym wiceministrem skarbu - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy ministra skarbu Janusz Kwiatkowski.

Krzysztof Żyndul został nowym wiceministrem skarbu - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy ministra skarbu Janusz Kwiatkowski.

    Kwiatkowski powiedział, że w zakresie obowiązków nowego wiceministra znajdzie się duża część kwestii, którymi zajmował się odwołany wiceminister skarbu Dariusz Marzec -  w tym energetyka i sektor naftowy, jednak bez Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, którym zajmuje się wiceminister Stanisław Speczik.

    Żyndul był od wiosny 2004 roku prezesem zarządu Nafty Polskiej. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Giereja. 

    Od sierpnia 2004 roku Żyndul był też wiceprzewodniczącym rady nadzorczej PKN Orlen.

    Krzysztof Żyndul urodził się w 1958 roku w Łodzi. W 1986 r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego (1988). W latach 1990-1991 stypendysta rządu francuskiego w Wyższej Szkole Inspektorów Policji Narodowej we Francji. W 2003 r. ukończył studia doktoranckie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

    W latach 1986-1992 pracował w szczecińskiej Komendzie Wojewódzkiej Milicji, a następnie Policji, gdzie pełnił funkcje inspektora wydziału kryminalnego, rzecznika prasowego oraz Naczelnika Wydziału Zabezpieczenia Miasta Szczecina. W maju 1992 roku Żyndul odszedł - na własną prośbę, bez prawa do emerytury - z pracy w policji. Jako powód, cytowany w życiorysie, podał brak zdecydowanych działań w zakresie zmian strukturalnych w policji oraz brak środków na realizację powierzonych zadań.

    W latach 1996-1999 był dyrektorem szczecińskiego oddziału Invest Banku, w latach 1999-2002 członkiem zarządu, dyrektorem ds. rozwoju i marketingu Zarządu Morskiego Portu Szczecin - Świnoujście SA. Od 2002 r. był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Zakładów Chemicznych Police.

    Według rynkowych spekulacji, nowym prezesem Nafty Polskiej ma zostać członek zarządu spółki Adam Sęk. Do chwili nadania depeszy PAP nie uzyskała w spółce potwierdzenia ani zaprzeczenia tej informacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Krzysztof Żyndul został wiceministrem skarbu