Kurs akcji Google na granicy bessy

opublikowano: 13-01-2015, 12:01

9 z ostatnich 10 sesji zakończyło się przeceną akcji Google. Kurs znalazł najniżej od 15 miesięcy i na granicy pierwszej od 3,5 roku bessy.

Za początek rynku niedźwiedzia uznaje się przecenę o 20 proc. od ostatniego szczytu. Notowaniom Google brakuje do tego już niewiele, bo od rekordu 610,68 USD z 26 lutego 2014 r. cena spadła o 19,1 proc., w tym od początku tego roku o 6,9 proc.

Według analityka Jaya Srivatsa z Chardan Capital Markets, cytowanego przez portal marketwatch.com, właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej jest jednym z największych przegranych  targów technologicznych w USA - CES 2015, które odbyły się w Las Vegas. Google był na nich... nieobecny, a Srivats podkreśla, że koncern nie miał czego pokazywać.

Inni eksperci podkreślają, że silne umocnienie dolara zmniejsza przychody spółki z rynków zagranicznych. Mają one około 50-procentowy udział w sprzedaży firmy.

Zdecydowana większość analityków uważa mimo to akcje Google za świetną inwestycję. Z 56 rekomendacji aż 43 brzmią "kupuj" lub "lepiej od rynku". Negatywnej nie ma ani jednej. Średnia z cen docelowych to 638 USD, czyli prawie 30 proc. powyżej obecnego kursu. Niewykluczone jednak, że wkrótce wielu ekspertów pochyli się jeszcze raz nad perspektywami giganta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs akcji Google na granicy bessy