Kurs bitcoina zbliżył się bardzo do 20 tys. USD, a potem poszedł w dół

opublikowano: 01-12-2020, 13:54

Bitcoin ustanowił we wtorek nowy rekord intraday. Kurs kryptowaluty nie zdołał jednak przekroczyć 20 tys. USD co wywołało negatywną reakcję rynku.

Według Coindesk, kurs bitcoina doszedł we wtorek do 19920,53 USD, co jest jego nowym rekordem. Nie zdołał jednak pokonać psychologicznej bariery 20 tys. USD. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu reakcją rynku była zwiększona podaż kryptowaluty. Obecnie kurs bitcoina zszedł poniżej 19 tys. USD. Spada o 0,7 proc. do 18963,68 USD.

Ostatni wzrost notowań kryptowaluty mógł być napędzany pojawieniem się inwestorów obawiających się, że „nie załapią” się na rajd bitcoina. Stąd tak wyraźne rozczarowanie fiaskiem ataku na 20 tys. USD. Antoni Trenchev, partner zarządzający w Nexo z Londynu uważa jednak, że pokonanie tej bariery jest tylko kwestią czasu.

- Nasi klienci dopiero teraz pożyczają na konto posiadanych bitcoinów na zakup kolejnych, co ostatecznie napędzi rajd, który wyniesie kurs kryptowaluty wyraźnie powyżej 20 tys. USD – powiedział.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Vijay Ayyar z giełdy kryptowalut Luno w Singapurze powiedział, że jej klienci stawiają na dojście kursu do ok. 25 tys. USD. Jego zdaniem, gdyby się tak stało, można oczekiwać korekty nawet o 30 proc., bo kiedy już wszyscy spodziewają się dalszego wzrostu bitcoina, to zaraz następuje gwałtowny odwrót od niego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane