Kurs dogecoina przekroczył 10 centów i rośnie o 86 proc.

opublikowano: 14-04-2021, 11:18

Kapitalizacja kryptowaluty, która powstała dla żartu, sięga prawie 18 mld USD.

Dogecoin drożeje, tak jak inne kryptowaluty, dzięki rosnącemu kursowi bitcoina, który w środę osiągnął rekordową wartość. Rosnący popyt tłumaczony jest dzisiejszym debiutem giełdowym Coindesk, największej amerykańskiej giełdy kryptowalut, uważanym za przełomowe wydarzenie w historii wirtualnych pieniędzy.

Dogecoin, którego logo jest wizerunek psa Shiba Inu, w środę po raz pierwszy osiągnął cenę powyżej 0,10 USD. Według Coindesk, kurs kryptowaluty rośnie obecnie o 86 proc. do 0,1371 USD. Od początku roku zdrożała o prawie 2700 proc.

Dogecoin powstał w 2013 roku dla żartu. Jego twórca, Jackson Palmer, przestał zajmować się kryptowalutą w 2015 roku i od tego czasu żyje ona własnym życiem. W tym roku jej popularność wzrosła po tym jak na Twitterze pisał o dogecoinie Elon Musk. Ma także kultowy status wśród spekulantów z forów inwestycyjnych na serwisie Reddit, którzy na początku tego roku wywołali zawirowania na rynkach akcji w USA i Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnn.com

Polecane