Kurs Idea odbił od dna

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 11-03-2013, 00:00

30% O tyle urósł kurs Idea TFI w zeszłym tygodniu.

Notowania giełdowego TFI urosły w tydzień prawie o 30 proc., po tym jak w akcjonariacie spółki z pakietem 5 proc. pojawił się Polish American Investment Fund, reprezentowany przez działaczkę charytatywną polskiego pochodzenia Blankę Rosenstiel. Zwyżce towarzyszyły dawno niewidziane obroty.

— Rozmawialiśmy już z nowym inwestorem i obie strony są zainteresowane dłuższą współpracą. Jest jednak za wcześnie, aby mówić o szczegółach — ucina Agnieszka Rachwalska-Marko, prezes Idea TFI.

W czwartek towarzystwo poinformowało o powołaniu na stanowisko wiceprezesa spółki Andrzeja Szornaka, który do końca lutego był członkiem zarządu Gant Development. Skąd ta decyzja?

— Kompetencje Andrzeja Szornaka wspomogą nas m.in. w ocenie sytuacji poszczególnych emitentów, a także pozwolą na skuteczne dochodzenie roszczeń funduszy z zabezpieczeń — tłumaczy Agnieszka Rachwalska-Marko.

Od 16 marca Idea TFI będzie musiało obsłużyć wszystkie umorzenia jednostek uczestnictwa Idea Premium. Przez ostatnie pół roku wypłaty z funduszu zostały częściowo zawieszone przez KNF. Głównym akcjonariuszem Idei pozostaje DM IDMSA (58 proc.). Pakiet 9,9 proc. ma Warsaw Equity Investments.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane