Kurs LinkedIn spadł o 43 proc.

ŁO, Bloomberg
06-02-2016, 15:56

Akcje portalu społecznościowego LinkedIn potaniały w piątek o 43,6 proc. Wartość giełdowa spółki zmniejszyła się o 11 mld USD.

W trakcie sesji spółka traciła na giełdzie nawet 46,5 proc. Na zamknięciu za akcje serwisu płacono nieco ponad 108 USD. Jeszcze pod koniec listopada poprzedniego roku kosztowały 250 USD.  

LinkedIn poinformował, że przychody spółki w czwartym kwartale wyniosły 861,9 mln USD, a strata sięgnęła 8,4 mln USD.  

Portal prognozuje, że przychody roczne będą oscylowały pomiędzy kwotą 3,6-3,65 mld USD, co jest gorszym wynikiem od szacunków analityków, którzy przewidywali 3,9 mld USD.

W najbliższym kwartale przychody sięgnąć mają 820 mln USD, co też rozmija się z oczekiwaniami rynku, bo analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg prognozowali 867,1 mln USD. 

Portal miał w ostatnim kwartale 414 mln użytkowników w porównaniu z 396 mln we wcześniejszym okresie.  

Słaba forma giełdowa LinkedIn uderzyła mocno w majątek Reida Hoffmana, współzałożyciela portalu. Bloomberg obliczył, że jego fortuna uszczupliła się o 1,2 mld USD.

LinkedIn jest portalem społecznościowym skupionym na życiu zawodowym użytkowników.

Kurs spółki LinkedIn (źródło: Bloomberg)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kurs LinkedIn spadł o 43 proc.