Kurs Nextbike'u wzrósł w debiucie na NewConnect

opublikowano: 23-08-2017, 11:34
aktualizacja: 23-08-2017, 11:42

Notowania Nextbike'u, operatora sieci rowerów miejskich, wzrosły o 13 proc. w debiucie na NewConnect.

- Nextbike Polska jest pierwszą firmą na świecie z branży bikesharingu, która debiutuje na giełdzie. Pozyskane środki w cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów ofercie prywatnej poprzedzającej upublicznienie przeznaczamy na dalszy rozwój na rosnącym rynku miejskich systemów rowerowych. Jako lider w Polsce chcemy jak najlepiej wykorzystać jego potencjał – rozbudowaliśmy system rowerów miejskich w Łodzi, uruchomiliśmy pierwszy system w nadmorskim kurorcie – Kołobrzegu - i wdrażamy systemy pilotażowe w kolejnych miastach. Czekamy także na ogłoszenie istotnych przetargów, np. w Chorzowie i Trójmieście, w których z pewnością wystartujemy. Upublicznienie spółki zbiegło się w czasie z jeszcze jednym strategicznie kluczowym dla nas wydarzeniem – uzyskaniem licencji na działalność w krajach skandynawskich – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Akcje Nextbike Polska zadebiutowały na NewConnect
Zobacz więcej

Akcje Nextbike Polska zadebiutowały na NewConnect Fot: Nextbike IR

Z oferty prywatnej firma zdobyła 6 mln zł. 

W 2016 roku spółka wypracowała 34,6 mln zł przychodów i 12,8 mln zł EBITDA. Prognoza wyników finansowych na rok 2017 zakłada osiągniecie 40,1 mln zł przychodów i 15,5 mln zł EBITDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu