Kurs producenta gier mocno w dół po wynikach

GSU
opublikowano: 13-08-2019, 10:30

0,43 mln zł straty netto zanotował w pierwszym półroczu Cherrypick Games, podczas gdy rok wcześniej miał w tym okresie 1,4 mln zł zysku netto.

Jak informuje spółka ujemny wynik to pochodna trwającego procesu odzyskiwania należności od KuuHuub Oy za sprzedaż praw do gry „My Hospital”.

Kadr z gry My Hospital
Zobacz więcej

Kadr z gry My Hospital

- W lipcu uzyskaliśmy w sądzie w Helsinkach postanowienie o zabezpieczeniu na majątku firmy KuuHuub Oy do kwoty 1,2 mln euro. Fiński sąd powszechny wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia o zapłatę należnego nam wynagrodzenia z tytułu sprzedaży praw do gry My Hospital. Zdecydowaliśmy się na wykonanie zabezpieczenia do kwoty 300 tys. euro, czyli kwoty obecnego zadłużenia KuuHubb Oy wobec Cherrypick Games – mówi Marcin Kwasnica, prezes Cherrypick Games.

W celu  realizacji zabezpieczenia spółka złożyła w fińskim organie wykonawczym (Enforcement Office) kaucję zwrotną w wysokości 200 tys. euro. 

Przychody Cherrypick Games w pierwszym półroczu wzrosły do 1,93 mln zł z 1,89 mln zł rok wcześniej.

Spółka aktualnie pracuje nad dwoma głównymi projektami. Jednym z nich jest „My Spa Resort”, który w sierpniu ma przejść dużą aktualizację. Jej celem jest znaczący wpływ na poprawę retencji gry, a docelowo ułatwienie rozwoju tytułu na rynku amerykańskim. Studio, od początku roku studio notuje poprawę przychodów osiąganych z tej gry.

 – Mamy kilka nowych pomysłów na kolejne tytuły. Rozmawiamy m.in. z Apple na temat wydania gry w serwisie Apple Arcade. Rozpoczęliśmy właśnie pre-produkcję nowej gry, którą kierujemy zarówno do kobiety, jak również do mężczyzn. To evergreen wśród gier, na tym etapie nie chcemy zdradzać więcej szczegółów, powiem tylko że to gatunek który obecnie bardzo dynamicznie się rozwija. Już za kilka dni na facebook Messenger trafi nasza pierwsza z minimum trzech planowanych gier. Niedługo powiemy więcej na ten temat – mówi Marcin Kwaśnica.

Kolejnym projektem jest „Crime Stories” – gra z gatunku visual novel, która zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników gier mobilnych. Tytuł od kilku miesięcy znajduje się w fazie soft launch na wybranych rynkach. 

– Ze względów biznesowych nie ujawniamy jeszcze konkretnej daty premiery tego tytułu. Możemy zapewnić, że wszystkie prace idą zgodnie z planem – mówi prezes.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z ryku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z ryku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy