Kurs programowania zamiast kwiatka

Dominika Masajło
06-03-2017, 22:00

8 marca rusza IT for SHE — pierwszy w Polsce program wspierający kobiety w branży technologicznej.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Koalicją na Rzecz Polskich Innowacji stworzyła projekt, którego ideą jest zwiększenie udziału kobiet w sektorze IT. Program składa się z trzech głównych elementów: „Women In Tech”, czyli największego w Europie obozu tematycznego skierowanego do płci pięknej, programu mentoringowego przygotowanego we współpracy z przedstawicielami firm technologicznych oraz kampanii wolontariackiej prowadzonej w małych miejscowościach,której celem jest zachęcenie uczennic do nauki programowania. Cały program wraz z jego poszczególnymi etapami ma zmotywować studentki kierunków informatycznych do wejścia na rynek pracy.

Pomysłodawcy IT for SHE uważają, że dzięki skali przedsięwzięcia, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów program ma szansę odnieść duży sukces. W Polsce tylko 13 proc. studentów informatyki to kobiety, natomiast na rynku pracy i w korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Jak szacują eksperci, obecnie niedobór fachowców z obszaru nowych technologii w Polsce wynosi 50 tys., a przewiduje się, że w Europie do 2020 r. będzie brakować ich blisko milion.Projekt IT for SHE ma pomóc w zagospodarowaniu tej luki, aktywizując kobiety, którym najnowsze technologie nie są obce. W Dzień Kobiet rusza nabór do pierwszej części projektu — programu mentoringowego.

Organizatorzy zapraszają studentki i absolwentki kierunków informatycznych polskich uczelni do wypełniania formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.itforshe.pl oraz wyboru nauczyciela — mentora, którego zadaniem będzie pomoc podopiecznej w rozwijaniu umiejętności z obszaru programowania, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej czy przywództwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kurs programowania zamiast kwiatka