Kuszące obietnice

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 27-11-2003, 00:00

W najnowszej prognozie zarząd producenta farb zakłada, że w 2004 r. zysk grupy wzrośnie do 30,4 mln zł, a przychody do ponad 404 mln zł.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która wybiera się na giełdowy parkiet, prognozuje, że zysk netto grupy wyniesie w 2004 r. 30,4 mln zł. Oznacza to wzrost o 58 proc. w porównaniu z wynikiem finansowym, zaplanowanym na ten rok (19,2 mln zł). Przychody Śnieżki ze sprzedaży mają zwiększyć się w przyszłym roku prawie o 29 proc., czyli z 313,9 do 404,4 mln zł. Takie są założenia oficjalnej prognozy przedstawionej przez spółkę. Z szacunków zarządu wynika, że Śnieżka zwiększy także marżę z 6,1 proc. w tym roku do 7,5 proc. w przyszłym.

Prognoza oparta jest na dotychczasowych osiągnięciach przedsiębiorstwa na polskim rynku oraz rozwoju jego spółek zależnych na Ukrainie. To ważne zastrzeżenie, bo prognozowane przychody nie zawierają dodatkowych wartości, wynikających z możliwych przejęć firm z branży farb i lakierów. Tymczasem spółka ma w tym względzie bardzo poważne plany. Na przejęcia innych producentów farb, w tym Polifarbu Kalisz, Śnieżka chce wydać 8 mln zł. I to właśnie m.in. na ten cel mają być przeznaczone pieniądze z nowej emisji akcji. Śnieżka planuje, że zdoła pozyskać tą drogą od 49 do 59 mln zł. Zapisy potrwają od 8 do 15 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kuszące obietnice