Kwaśniewski: Nie znam Dochnala, nie stanę przed komisją śledczą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2005, 19:29

"Wiem, że będziecie się mścili i podejmiecie różne ataki na mnie, moja rodzinę i współpracowników, ale mówięwam nie!" - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski na konferencji prasowej, na której oświadczył, że nie stanie we wtorek przed komisją śledczą ds. PKN Orlen."Nie ma zgody! Nie będziemy demoralizować demokratycznej Polski.

"Wiem, że będziecie się mścili i podejmiecie różne ataki na mnie, moja rodzinę i współpracowników, ale mówięwam nie!" - powiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski na konferencji prasowej, na której oświadczył, że nie stanie we wtorek przed komisją śledczą ds. PKN Orlen."Nie ma zgody! Nie będziemy demoralizować demokratycznej Polski. Będziemy wyjaśniać wszystko  co jest do wyjaśnienia, będziemy tłumaczyć wszystko, co jest do wytłumaczenia, ale nie w atmosferze pomówień, ataków, kłamstwa i tego wszystkiego co dzisiaj państwo czy część z państwa robicie" - powiedział Kwaśniewski.  "Odmawiam uczestniczenia w awanturze politycznej prowokowanej przez niektórych członków komisji  śledczej ds. Orlenu. Jako ten, który przeżył w Polsce demokratycznej wiele lat nie pozwolę, by  jej dorobek był marnowany" - dodał.

- Aleksander Kwaśniewski oświadczył, że jego decyzja o niestawieniu się przed komisją śledczą ds. PKN Orlen, oznacza, że nie stawi się również na ewentualne wezwania innych komisji śledczych.Kwaśniewski podkreślił na konferencji prasowej, że swoją decyzję oparł o opinie wybitnych prawników, którzy uważają, że prezydent nie może zeznawać przed organem Sejmu.

"Będę się trzymał tej decyzji" - zapowiedział.

"Nie znam Marka Dochnala, nie kontaktowałem się z nim"  - oświadczył prezydent. "Wszystko, co wydarzyło się w sobotę traktuję jako pomówienia" - podkreślił Kwaśniewski. W sobotę Dochnala przesłuchiwała komisja śledcza ds. PKN Orlen.Kwaśniewski dodał, że ma zaufanie do swoich współpracowników. Podkreślił, że wszystkie podejrzenia, które są formułowane odbiera osobiście. "Ja tych ludzi znam, jeżeli nawet są niedoskonali, to są doskonalsi od wszystkich swoich oskarżycieli" - oświadczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane