Lafarge chce kupić Nidę Gips

Tomasz Siemieniec
opublikowano: 08-01-1999, 00:00

Lafarge chce kupić Nidę Gips

ZAOSZCZĘDZĄ: Zarządzanie połączonymi zakładami będzie o wiele łatwiejsze i efektywniejsze — mówi Andrzej Tekiel z Lafarge Polska. fot. Tomasz Zieliński

Francuski koncern Lafarge chce uczestniczyć w prywatyzacji Nidy Gips. Skarb Państwa wystawi w I półroczu na sprzedaż pakiet około 75 proc. akcji tego przedsiębiorstwa. Jeszcze w tym tygodniu Francuzi odkupią natomiast od państwa brakujące udziały w dwóch kontrolowanych przez siebie cementowniach.

Szefowie Lafarge nie ujawniają, ile zapłacą za 25 proc. akcji Cementowni Małogoszcz i 17 proc. akcji Cementowni Wierzbica. Po tych transakcjach Francuzi staną się praktycznie wyłącznymi właścicielami tych zakładów.

Spółka Lafarge Kruszywa chce uczestniczyć w prywatyzacji państwowej Nidy Gips. Ta skomercjalizowana firma od kilku lat przygotowywana jest do bezpośredniej prywatyzacji. Wszystko wskazuje na to, że proces ten zostanie sfinalizowany najpóźniej do września. Lafarge ujawnił, że ofertę kupna na tę firmę złoży z jedną z polskich spółek budowlanych.

Wkrótce zarejestrowana zostanie nowa spółka Lafarge Cement Polska, w skład której wejdą trzy cementownie Francuzów. Wiadomo, że będą one miały wspólny zarząd. Małogoszcz i Kujawy zostaną wykreślone z rejestru handlowego, a ich majątek będzie wniesiony aportem do nowego podmiotu. Wierzbica przyjmie natomiast nazwę nowej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lafarge chce kupić Nidę Gips