Lagardère sprzedaje aktywa radiowe m.in. w Polsce

opublikowano: 17-04-2018, 08:50
aktualizacja: 17-04-2018, 08:53

Francuska grupa Lagardère ogłosiła sprzedać aktywów radiowych w Polsce, Czechach, Słowacji i Rumunii. Nabywcą jest Czech Media Invest, czytamy na businesswire.com.

Cena sprzedaży aktywów wyniosła 73 mln EUR. Sprzedawane spółki przyniosły łącznie 56 mln EUR przychodów w 2017 roku.

Zobacz więcej

fot. Grzegorz Kawecki

W Polsce Lagardère jest właścicielem Eurozet Sp. z o.o., do którego należy Radio ZET, Meloradio, Chillizet oraz Antyradio.

To pierwsza z serii transakcji sprzedaży aktywów Lagardère Active planowanych w strategii ogłoszonej przez Arnaud Lagardère 8 marca tego roku.

Czech Media Invest to największa spółka medialna w Czechach. Ma cztery dzienniki, liczne magazyny prasowe i strony internetowe. Posiada również dwie drukarnie i jest liderem dystrybucji książek i prasy. Posiada ok. 18 tys. punktów sprzedaży.

Daniel Kretinsky, współwłaściciel Czech Media Invest, to czeski prawnik i biznesmen, współwłaściciel również koncernu Energetický a průmyslový holding (EPH), a także klubu AC Sparta Praga. Jego majątek szacowany jest na 70 mld CZK, co daje mu czwarte miejsce na liście najbogatszych Czechów. W Polsce był dotychczas znany dzięki inwestycji EPH w PG Silesia zajmujące się wydobyciem węgla w Czechowicach-Dziedzicach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businesswire.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu