Łagodna korekta Dębicy

Dariusz Karolak
11-02-2002, 00:00

Po ostatniej bardzo dynamicznej fali wzrostowej koryguje się czwarta spółka MIDWIG-u – Dębica. Spokojny charakter przeceny podpowiada, że za ostatnie wzrosty odpowiada instytucjonalny kapitał, prawdopodobnie OFE. Byki walczą o utrzymanie się nad trzyletnią linią bessy w wykresu wolumenowego, 37,5.

Jeżeli ta sztuka się nie uda, będzie należało liczyć się z powrotem w okolice 34 zł, gdzie znajdują się półroczna linia wzrostów z wykresu wolumenowego oraz przełamana na początku roku 10-miesięczna linia oporu. Blisko, bo przy 34,5 znajduje się połowa wysokości wstęgi tygodniowej, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia ruchu cen w kierunku 34 zł. Tygodniowa średnia VAMA10 znajduje się przy 33,1 i gdyby udało się tam kupić akcje Dębicy z pewnością byłaby to udana inwestycja. Najłagodniejszą formą korekty byłaby realizacja zasięgu krótkoterminowego podwójnego szczytu, 35,7. W dłuższej perspektywie ewentualna przecena jest przerwą w silnej hossie, której zasięg wynikający z wyłamania się z kanału spadkowego w górę można oszacować na 56 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / Łagodna korekta Dębicy