Łazienkaplus.pl wprowadzi się do MLP Poznań

opublikowano: 23-10-2017, 22:00

Internetowy sprzedawca wyposażenia łazienek powiększy zaplecze magazynowe o 3,5 tys. mkw.

Powierzchnia w parku logistycznym MLP Poznań zostanie przekazana pod koniec marca 2018 r. W transakcji doradzała i pośredniczyła agencja Axi Immo. — Klient poszukiwał w okolicach Poznania nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej, która pozwoliłaby na organizację efektywnego łańcucha dostaw, a jednocześnie na obsługę klientów indywidualnych na miejscu.

Najlepiej te warunki spełniła inwestycja MLP w Poznaniu ze względu na elastyczne podejście dewelopera i możliwość dostosowania powierzchni do potrzeb operacyjnych sprzedaży w kanale e-commerce — skomentował Piotr Roszkowski, konsultant w Axi Immo.

MLP Poznań znajduje się w miejscowości Koninko w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań z Katowicami, około 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo inwestycja będzie obejmowała 86 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych, które powstaną na 19 ha. Sytuowanie magazynów dla e-commerce w pobliżu dużych miast plasuje się w tendencji budowania obiektów dla tzw. City Logistics — bliskość klienta końcowego umożliwia firmom kurierskim dostawę towarów w ciągu 24-godzin, a nawet tego samego dnia, w którym dokonano zakupu.

Magazyny dostosowane do potrzeb e-commerce często pełnią funkcję miejsca prezentacji (tzw. showroom), który pozwala na sprzedaż wielokanałową. Klient może obejrzeć na miejscu towary i następnie dokonać zakupu on-line.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu