Leasing coraz popularniejszy

opublikowano: 26-04-2018, 22:00

Branża leasingowa kwitnie. Nie dość, że w pierwszym kwartale tego roku rynek urósł o prawie 21 proc., to kolejny zapowiada się jeszcze lepiej

Branża leasingowa kwitnie. Nie dość, że w pierwszym kwartale tego roku rynek urósł o prawie 21 proc., to kolejny zapowiada się jeszcze lepiej — wynika z badania koniunktury branży, przeprowadzanego wśród osób odpowiedzialnych za sprzedażw firmach zrzeszonych w Związku Polskiego Leasingu (ZPL).

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Zdaniem ankietowanych, w drugim kwartale tego roku wzrośnie liczba i wartość wniosków z prośbą o finansowanie. Duży popyt będzie dotyczył wszystkich segmentów rynku, ale szczególnie pojazdów lekkich oraz maszyn i urządzeń, w tym IT. Więcej przedsiębiorców będzie także leasingować transport ciężki i nieruchomości. Jakość portfela utrzyma się na stabilnym poziomie.

Jednocześnie branża w większości (57 proc. respondentów) nie spodziewa się zmian, jeśli chodzi o liczbę zatrudnianych pracowników. Natomiast 43 proc. badanych mówi o wzroście zatrudnienia — to dwa razy więcej, niż wynikało z prognoz przeprowadzonych trzy miesiące wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy