Leasing mocno w górę

opublikowano: 17-04-2014, 00:00

Finansowanie

Firmy leasingowe odnotowały wzrost obrotów w ciągu roku o 42,9 proc. Oznacza to, że sfinansowały inwestycje o wartości ponad 10 mld zł — wynika z wstępnych danych Związku Polskiego Leasingu (ZPL) po pierwszym kwartale tego roku.

Zdaniem Radosława Kuczyńskiego, prezesa Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL), na wyniki branży w pierwszych trzech miesiącach 2014 r. wpłynęła przejściowa zmiana przepisów dotycząca możliwości odliczenia podatku od towarów i usług (VAT) od samochodów z homologacją ciężarową.

Jednak stabilny rozwój tej branży w bieżącym roku wydaje się niezagrożony. Nowe perspektywy otwierają choćby nowe zasady dotyczące odliczania VAT, które weszły w życie 1 kwietnia i są korzystne dla samochodów z segmentu Premium.

Nie będzie obowiązywał na nie nominalny limit odliczenia podatku, co może się przełożyć na wzrost sprzedaży w tej kategorii pojazdów. Słabsza dynamika może się pojawić w segmencie maszyn finansowanych pożyczką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu