Leasing przed kredytem

opublikowano: 23-05-2018, 22:00

Aż 90 proc. małych i średnich przedsiębiorców finansuje inwestycje za własne pieniądze.

Z zewnętrznych źródeł wsparcia coraz większym zainteresowaniem cieszy się natomiast leasing. Obecnie korzysta z niego co druga firma — wynika z najnowszego badania Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL). Jeśli chodzi o zewnętrzne źródła wsparcia inwestycji, do tej pory przedsiębiorcy najczęściej wybierali kredyt. Na drugą pozycję wskoczyło ubezpieczenie majątku spółki.

— O ile zainteresowanie firm leasingiem i kredytem nie dziwi, o tyle fakt, że aż czterech na dziesięciu przedsiębiorców korzysta z ubezpieczenia majątku firmy, jest interesujący. W moim przekonaniu świadczy to o coraz większej dojrzałości finansowej małych i średnich firm, które w ten sposób zabezpieczają swoje inwestycje na wypadek niespodziewanych szkód — mówi Radosław Kuczyński, prezes EFL. © Ⓟ

50,3 proc.Tyle małych i średnich firm finansuje inwestycje leasingiem. Natomiast po kredyt sięga 45,7 proc. — wynika z badania EFL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Leasing przed kredytem