Leasing zwolnił

SW
opublikowano: 03-08-2012, 00:00

WAŻNE DANE

W I półroczu 2012 r. polscy leasingodawcy sfinansowali ruchomości i nieruchomości warte łącznie 15,1 mld zł, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. To o 4 proc. więcej niż rok wcześniej. Niewielki plus utrzymał się za sprawą wzrostu finansowania udzielonego w segmencie pojazdów (8,5 mld zł, 6 proc. wzrostu) oraz maszyn i urządzeń (5,4 mld zł, 6 proc. wzrostu). Wśród pojazdów najlepsze wyniki odnotował leasing samochodów osobowych, ciągników siodłowych, naczep i przyczep. Coraz większą popularnością cieszy się też leasing autobusów, który wzrósł o 57 proc. Najwięcej maszyn leasingują rolnicy oraz branża przemysłowa. O jedną trzecią skurczył się leasing w branży budowlanej.

Zdaniem Tomasza Sudaja z BZ WBK Finanse & Leasing, dodatnia dynamika branży utrzymała się w dużej mierze dzięki dobremu pierwszemu kwartałowi. Maj i czerwiec nie przyniosły już tak dobrych rezultatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu