Lech Kaczyński wygrał w Nowym Jorku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-10-2005, 18:55

Lech Kaczyński zwyciężył w zakończonych w sobotę o godz. 20 (czasu miejscowego) wyborach prezydenckich w nowojorskim okręgu konsularnym. Ponad połowa Polaków, którzy udali się do urn wyborczych, oddała swój głos na kandydata PiS.

Lech Kaczyński zwyciężył w zakończonych w sobotę o godz. 20 (czasu miejscowego) wyborach prezydenckich w nowojorskim okręgu konsularnym. Ponad połowa Polaków, którzy udali się do urn wyborczych, oddała swój głos na kandydata PiS.

     Kaczyński zdobył największe poparcie na nowojorskim Greenpoincie, zamieszkałym m.in. przez Polaków.

     W sumie w wyborach wzięło udział 4.083 osób. Lech Kaczyński uzyskał 2.214 głosów. Na Donalda Tuska z PO głosowało 1.490 wyborców. Marek Borowski otrzymał 137 głosów, Andrzej Lepper 87.

    Do wyborów zarejestrowały się 5.764 osoby, najwięcej na Greenpoincie - 2.427 i w konsulacie na Manhattanie - 1.820.

     Kaczyński zdobył 1.125 głosów na Greenpoincie (Tusk 521 głosów). Z kolei w komisji wyborczej utworzonej w konsulacie zwyciężył Tusk. Wybrało go 574 Polaków (Kaczyński uzyskał 446 głosów).

     Pozostali kandydaci zdobyli niewielkie poparcie. Na Janusza Korwina-Mikke głosowało w Nowym Jorku 45 osób, na Henrykę Bochniarz - 16 osób, na Jarosława Kalinowskiego - 13, na Leszka Bubla - 12. Pochodzący z Nowego Jorku Liwiusz Ilasz zdobył 2 głosy.

     Paweł Maciąg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane