Lego podwaja produkcję, by uniknąć niedoborów

opublikowano: 15-01-2016, 13:21

Lego, duński producent klocków poinformował, że zainwestuje ponad 100 mln EUR w swoja węgierską fabrykę, donosi Reuters.

Firma chce podwoić wielkość swoich mocy produkcyjnych, by uniknąć niedoborów produktów na rynku, które w ostatnich latach zdarzały się regularnie szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Lego stało się największym producentem zabawek na świecie pod względem sprzedaży, wyprzedzając między innymi producenta lalki Barbie firmę Mattel. Kluczem do sukcesu Duńczyków były między innymi serie tematyczne związane ze słynnymi filmami.

- Jako że ciągle rozwijamy nasz biznes, musimy być pewni, że jesteśmy w stanie dostarczyć pożądane przez konsumentów na całym świecie zestawy Lego – poinformowała firma w komunikacie.

Do 2020 r. w fabryce Nyíregyháza na Węgrzech ma powstać 1600 nowych miejsc pracy i ostatecznie ma w niej pracować około 4000 osób.

Jak podała firma, koszt inwestycji ma opiewać w sumie na nieco ponad 100 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane