Lekka przecena na giełdach

DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 27-04-2010, 11:57

Podczas wczorajszej sesji na Wall Street indeks Dow Jones praktycznie przez cały dzień utrzymywał się powyżej poziomu poprzedniego zamknięcia kończąc ostatecznie notowania praktycznie bez.. Z kolei na minusie dzień zakończyły indeksy S&P 500 (-0,43%) oraz technologiczny Nasdaq (-0,28%). Najsłabiej radziły sobie wczoraj akcje spółek z sektora finansowego ze względu na rosnące obawy o reformę finansów.

Projekt nowych regulacji rynkowych jest coraz bliższy tego, by stać się przedmiotem debaty w Senacie. Pojawiły się jednak głosy ze strony Republikanów, że warto byłoby w pierwszej kolejności skupić się na zmianach w samej ustawie, zanim podda się ją pod głosowanie – to dodatkowo opóźnić może cały proces. Dobrze zaprezentowały się wczoraj akcje spółek publikujących wyniki kwartale m.in. Caterpillar (+4,17%). Firma ta wykazała zysk netto wyższy od oczekiwań oraz podniosła swoją prognozę rocznego wyniku finansowego.

Dziś na sesji azjatyckiej w większości obserwować można było spadki. Negatywny wpływ na sentyment inwestycyjny w tym regionie miało opóźnienie w przyznaniu Grecji pomocy finansowej ze względu na żądania Niemiec, aby ten kraj najpierw przedstawił konkretny wieloletni plan ograniczenia zadłużenia. Silnie na wartości straciła giełda w Szanghaju, gdzie indeks Shanghai Composite po przebiciu istotnego wsparcia spadł o 2,07%. Z kolei jako jedna z nielicznych dzień na plusie zakończyła giełda w Tokio. Indeks Nikkei 225 wzrósł o 0,42%.

Dziś w Europie od rana także dominują spadki. Rynkom Starego Kontynentu nie sprzyjają dodatkowe wymogi, jakie Niemcy postawiły Grecji w kwestii udzielenia pomocy finansowej. Na wartości tracą akcje spółek wydobywczych ze względu na taniejące metale. Na lekkim minusie znajduje się także indeks WIG20, który oscyluje tuż pod poziomem 2600 pkt.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.
Lekka przecena na giełdachLekka przecena na giełdach

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Lekka przecena na giełdach