Lekkie odbicie na GPW

pb.pl
opublikowano: 07-07-2009, 09:38

Indeksy giełdowe rosną od otwarcia. Wśród blue chipów wyróżniają się KGHM i spółki paliwowe. Wśród mniejszych spółek sporo zyskuje PolRest.

Po wczorajszym spadku dziś nastroje na GPW nieco się poprawiły. Na giełdach zagranicznych bilans jest lekko dodatni, a brak istotnych danych makro w dniu dzisiejszym sugeruje, że cała sesja może mieć dość spokojny przebieg.

Dobre wieści docierają z Ireny. „PB” pisze dziś, ż producent szkła odzyskuje płynność finansową, a w drugim półroczu powinny być już widoczne efekty restrukturyzacji.

„GGP” pisze, że Centrozap będzie kolejnym podmiotem, który otrzyma finansowanie od amerykańskiego funduszu GEM Global Yield Fund. W ostatnich tygodniach fundusz ten zadeklarował wsparcie Biotonu, Petrolinvestu i NFI Midas.

Według „GGP”, PolRest rozmawia z dwoma dużymi podmiotami z branży w sprawie fuzji. Czy chodzi o któregoś z giełdowych konkurentów? AmRest i GKPJ zaprzeczają, Sfinks uchyla się od komentarza.

Sporo dzieje się w spółkach z branży detalicznej. „GGP” pisze o bliskim finale rozmów Redanu z trzema bankami w sprawie przesunięcia terminu spłaty kredytów. Dzisiejsze walne zgromadzenie spółki zdecyduje natomiast o emisji 6 mln akcji, skierowanej do Sylwestra Cacka.

Na razie odsuwa się za to w czasie emisja obligacji, zapowiedziana prze Bytom. Tomasz Sarapata, prezes spółki, mówi w „Pulsie Biznesu”, że kapitał wpłynie do spółki do końca września. Ujawnia też, że drugi kwartał dla spółki nie był najlepszy: radykalnie wzrosły koszty. Małym pocieszeniem jest fakt, że nieznacznie wzrosły przychody.

Spadną za to na pewno przychody Monnari Trade. Spółka poinformowała właśnie, że w ramach restrukturyzacji zamyka 25 sklepów.

Dariusz Miłek, prezes spółki, sprzedał w dniach 30 czerwca-6 lipca akcje spółki za łączną sumę 76,5 mln zł. To kolejna tego typu duża transakcja sprzedaży walorów. Udział Miłka w akcjonariacie dystrybutora obuwia spadł do 53,2 proc. głosów na WZA.

Trakcja Polska nie złożyła odwołania w sprawie przegranego przetargu na modernizację LCS Ciechanów (wartość prac do 429 mln zł netto). Zarząd spółki liczy jednak na pozyskanie zleceń podwykonawczych.
- Niepozyskanie zlecenia praktycznie uniemożliwi spółce w tym roku przekroczenie 900 mln zł przychodów (konsensu rynkowy to 920 mln zł) – pisze w porannym komentarzu Michał Sztabler, analityk DM PKO BP.


 

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Polecane