LEKTURY

LEKTURY

LEKTURY

Bożena Wiktorowska, Andrzej Siłuszek
opublikowano: 02-10-1998, 00:00

LEKTURY

Poszukiwani administratorzy sieci

Jak wynika z przeprowadzonych przez nas badań w 182 dużych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych, informatyków poszukuje co trzecia firma w naszym kraju. Jedną z najbardziej poszukiwanych na rynku specjalności jest administrator sieci. Obecnie potrzebę zatrudnienia fachowców z tej dziedziny deklaruje prawie 26 proc. szefów działów TI polskich przedsiębiorstw i instytucji publicznych, co stawia ich — wraz z administratorami baz danych — na pierwszym miejscu listy najbardziej poszukiwanych specjalności informatycznych.

POCZTĄ I TELEFONEM

Upadłość Świdnika?

Dowiedzieliśmy się z „Pulsu Biznesu”, że Bank zamierza w krótkim czasie zgłosić wniosek o ogłoszenie upadłości WSK PZL Świdnik. Wyjaśniamy, że z uwagi na powszechnie znaną, trudną sytuację polskiego przemysłu lotniczego, nasz bank prowadzi z właściwymi ministerstwami rozmowy, które mają na celu kompleksowe rozwiązanie zadłużenia Świdnika.

Jacek Kalisz, dyrektor departamentu w Banku Depozytowo-Kredytowym SA

Od autora:

Szanowny Panie Dyrektorze

W rozmowie przeprowadzonej po opublikowaniu tekstu przyznał Pan, że bank utworzy rezerwy finansowe na wypadek upadłości Świdnika. Tego rodzaju wypowiedź jest chyba jednoznaczna. Przyznał Pan również, że do tej pory zakłady w Świdniku nie zwróciły zaciągniętej pożyczki, a w grę wchodzą kwoty wyższe niż opublikowane przez nas.

Dariusz Rembelski

Okocim zamierza budować browar

W spółce rozważanych jest kilka hipotetycznych scenariuszy rozwoju, lecz żaden z nich nie jest faworyzowany. Od pewnego czasu w mediach poruszana jest sprawa możliwych inwestycji Okoocimia, w tym budowy przez nas nowego browaru w Brzesku. Taka droga rozwoju firmy jest tylko jednym z możliwych i rozważanych scenariuszy. Jesteśmy na etapie oceniania poszczególnych propozycji i każda z nich ma równą szansę na realizację. Do tej pory nie zapadło jeszcze żadne rozstrzygnięcie.

Włodzimierz Czausow, rzecznik prasowy Browaru Okocim SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bożena Wiktorowska, Andrzej Siłuszek