Czytasz dzięki

Lepper: kandydatura Marcinkiewicza to dziwna gra Kaczyńskich

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 20:50

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że kandydatura Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko premiera "to dziwna gra braci Kaczyńskich ukierunkowana na zwycięstwo w wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego".

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper uważa, że kandydatura Kazimierza Marcinkiewicza na stanowisko premiera "to dziwna gra braci Kaczyńskich ukierunkowana na zwycięstwo w wyborach prezydenckich Lecha Kaczyńskiego".

    Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował we wtorek, że Kazimierz Marcinkiewicz jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera.

    "Jarosław Kaczyński, tak jak Marian Krzaklewski za czasów AWS chce być głównym szefem, kierującym państwem z tylnego siedzenia" - ocenił Lepper w rozmowie z PAP.

    Jego zdaniem, zachowanie Kaczyńskiego jest "całkowicie niepoważne". Jak zaznaczył, J. Kaczynski ustalał program partii i ludzie głosując na PiS spodziewali się, że po zwycięstwie tego ugrupowania w wyborach, to właśnie on będzie premierem. "Kaczyński jako szef partii powinien stanąć na czele rządu i wziąć odpowiedzialność na siebie" - podkreślił Lepper.

    Jak zapewnił, "Samoobrona będzie popierała wszystkie działania Marcinkiewicza, które pójdą w kierunku realizacji programu PiS prezentowanego przed wyborami - czyli polityki prosocjalnej, prospołecznej, minimum socjalnego i minimalnej pensji".

    W ocenie przewodniczącego Samoobrony, Marcinkiewicz jest politykiem "idącym w kierunku liberalnym" i dlatego - jak ocenił - jego kandydatura została zaakceptowana przez PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane