Lepper: na Samoobronę czeka jeszcze 11 stanowisk rządowych

(Tadeusz Stasiuk)
03-08-2006, 14:58

Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział, że na jego partię czeka jeszcze 11 stanowisk w rządzie, w tym 3 sekretarzy stanu. Podkreślił jednocześnie, że Samoobrona nie jest partią "pazerną na stołki".

Wicepremier, przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział, że na jego partię czeka jeszcze 11 stanowisk w rządzie, w tym 3 sekretarzy stanu. Podkreślił jednocześnie, że Samoobrona nie jest partią "pazerną na stołki".

"Jesteśmy oficjalnie w koalicji trzy miesiące. Z podziału przypada nam 24 stanowisk +erki+ (czyli najwyższych stanowisk państwowych - PAP), ale dla dobra sprawy - żeby PiS się nakarmił - z sześciu stanowisk zrezygnowaliśmy. Na dzisiaj mamy zatrudnionych 7 osób. Jeszcze 11 stanowisk brakuje, w tym trzech sekretarzy stanu" - powiedział Lepper na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Wcześniej Lepper mówił PAP, że Samoobrona chce mieć sekretarzy stanu w ministerstwie pracy, ochrony środowiska oraz "być może" w ministerstwie polityki regionalnej. Pozostali kandydaci Samoobrony mają objąć stanowiska podsekretarzy stanu.

Lepper zaznaczył, że Samoobrona miała nie mieć swojego podsekretarza stanu w ministerstwie finansów. "Mieliśmy go nie mieć, a pomalutku myślę, że będziemy go mieć" - dodał. Przyznał, że Samoobrona ma trzech kandydatów na to stanowisko. Nie chciał jednak zdradzić nazwisk.

Lider Samoobrony przyznał, że przekazał PiS listę wielu kandydatów Samoobrony na stanowiska rządowe do - jak to określił - "sprawdzenia". "Każdego człowieka, który idzie na stanowisko sekretarza, czy podsekretarza stanu, ABW i inne służby muszą dokładnie sprawdzić. To nic nowego" - zaznaczył.

Pytany, czy jest za powrotem do rządu Zyty Gilowskiej, Lepper powiedział: "To nie zależy ode mnie, ale od premiera Jarosława Kaczyńskiego. W środę premier rozmawiał z Gilowską i z tego co wiem wszystko jest na dobrej drodze". Jak dodał, był przeciwny dymisji Gilowskiej, bez "całkowitego" wyjaśnienia sprawy.

W środę wieczorem premier Jarosław Kaczyński spotkał się z Zytą Gilowską. Według rzecznika rządu Jana Dziedziczaka, premier ponowił ofertę powrotu Gilowskiej do rządu po oczyszczającym ją wyroku Sądu Lustracyjnego.

WST, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Lepper: na Samoobronę czeka jeszcze 11 stanowisk rządowych